Kyzylzhar - APOEL : Europa Conference League - Football

Kyzylzhar - APOEL

Football

Europa Conference League

Referee: Siebert D. (Ger)
  Kyzylzhar
11 Aug
Finished

0:0

APOEL  

First leg

Europa Conference League
Share with Friends

Kyzylzhar

0:0

APOEL

5-3-2
4-3-3

Lineups
8
Yuri Bushman
Vid Belec (G)
27
4
Gurman M.
Chebake I.
14
5
Valeriy Karshakevich
Jose Angel Crespo
15
12
Kone M.
Gomes D.
20
41
Lobantsev M. (G)
Ferrari F.
3
9
Lobjanidze E.
Ilia M.
19
88
Martins G.
Antreas Karo
2
33
Mateo Muzek
Georgi Kostadinov
70
19
Pablo Podio
Marquinhos
36
11
T
Dieumerci Ndongala (C)
77
10
Pavel Yakovlev
Sarfo K.
44

Substitutes
2
Adilov A.
Danny Blum
17
25
Chikanchi M.
Andreas Christodoulou (G)
22
22
Ivaniadze G.
Daushvili M.
8
77
Kozlov E.
Georgios Efrem
7
1
Loginovskij V. (G)
Bert Esselink
4
7
Muldinov T.
Georgiou S.
74
3
Murachev O.
Polikarpou P.
35
6
Ospanov R.
Satsias G.
18
32
Petrov V. (G)
Mateo Susic
16
18
Sergey Tikhonovskiy
Theodorou D.
21
28
Zoric D.
Lucas Villafanez
10
94
Zyabko V.
Wheeler C.
42

Coaches
Aliyev A.
Sofronis Avgousti
# Player Team G A
1. . Mikael Ishak Lech Poznan 3 2
2. . Baena A. Villarreal 3 0
2. . Diabate F. Partizan 3 0
2. . Jan Kalabiska Slovacko 3 0
5. . Dani de Wit AZ Alkmaar 2 1
5. . Michal Skoras Lech Poznan 2 1
5. . Peter Olayinka Slavia Prague 2 1
5. . Artem Dovbyk Dnipro-1 2 1
9. . Artak Dashyan Pyunik Yerevan 2 0
9. . Wouter Burger Basel 2 0
9. . Dejan Ljubicic FC Koln 2 0
9. . Vadis Odjidja-Ofoe Gent 2 0
9. . Kristoffer Velde Lech Poznan 2 0
9. . Gurler S. Basaksehir 2 0
15. . Armend Thaci KF Ballkani 1 1
15. . Sugawara Y. AZ Alkmaar 1 1
15. . Rubchynskyi V. Dnipro-1 1 1
15. . Ndayishimiye Y. Basaksehir 1 1
15. . Jose Morales Villarreal 1 1
15. . Lukas Masopust Slavia Prague 1 1
3 Aug
Wednesday
Viborg
Viborg
3 : 0
B36 Torshavn
B36 Torshavn
Riga FC
Riga FC
1 : 1
Gil Vicente
Gil Vicente
Wolfsberger AC
Wolfsberger AC
0 : 0
Gzira United
Gzira United
DAC Dunajska Streda
DAC Dunajska Streda
0 : 1
FC Steaua Bucuresti
FC Steaua Bucuresti
4 Aug
Thursday
KuPS
KuPS
0 : 2
Young Boys
Young Boys
Rigas
Rigas
1 : 1
Hibernians
Hibernians
Trnava
Trnava
0 : 2
Rakow
Rakow
Paide
Paide
0 : 2
Anderlecht
Anderlecht
Neftci Baku
Neftci Baku
2 : 1
Rapid Vienna
Rapid Vienna
APOEL
APOEL
1 : 0
Kyzylzhar
Kyzylzhar
Lillestrom
Lillestrom
1 : 3
Antwerp
Antwerp
Viking
Viking
5 : 1
Sligo Rovers
Sligo Rovers
Slavia Prague
Slavia Prague
2 : 0
Panathinaikos
Panathinaikos
Maccabi Tel Aviv
Maccabi Tel Aviv
2 : 0
Aris
Aris
CSKA Sofia
CSKA Sofia
0 : 1
St. Patricks
St. Patricks
Molde
Molde
3 : 0
Kisvarda
Kisvarda
Shakhtyor Soligorsk
Shakhtyor Soligorsk
0 : 0
CFR Cluj
CFR Cluj
AIK
AIK
1 : 1
Shkendija
Shkendija
Levski
Levski
0 : 1
Hamrun
Hamrun
FK Zorya Luhansk
FK Zorya Luhansk
1 : 0
CS U. Craiova
CS U. Craiova
Vaduz
Vaduz
1 : 1
Konyaspor
Konyaspor
Lugano
Lugano
0 : 2
Hapoel Beer Sheva
Hapoel Beer Sheva
KF Ballkani
KF Ballkani
3 : 2
Klaksvik
Klaksvik
Sepsi
Sepsi
1 : 3
Djurgarden
Djurgarden
Twente
Twente
1 : 3
Cukaricki
Cukaricki
Brondby
Brondby
1 : 0
Basel
Basel
Breidablik
Breidablik
1 : 3
Basaksehir
Basaksehir
Vikingur Reykjavik
Vikingur Reykjavik
1 : 0
Lech Poznan
Lech Poznan
Feherver FC
Feherver FC
5 : 0
Petrocub
Petrocub
Dundee Utd
Dundee Utd
1 : 0
AZ Alkmaar
AZ Alkmaar
Hajduk Split
Hajduk Split
3 : 1
Guimaraes
Guimaraes
Zrinjski
Zrinjski
1 : 0
Tobol
Tobol
9 Aug
Tuesday
Gzira United
Gzira United
0 : 4
Wolfsberger AC
Wolfsberger AC
B36 Torshavn
B36 Torshavn
1 : 2
Viborg
Viborg
10 Aug
Wednesday
Guimaraes
Guimaraes
1 : 0
Hajduk Split
Hajduk Split
11 Aug
Thursday
Kyzylzhar
Kyzylzhar
0 : 0
APOEL
APOEL
Tobol
Tobol
1 : 1
Zrinjski
Zrinjski
Rakow
Rakow
1 : 0
Trnava
Trnava
Konyaspor
Konyaspor
2 : 4
Vaduz
Vaduz
CFR Cluj
CFR Cluj
1 : 0
Shakhtyor Soligorsk
Shakhtyor Soligorsk
Hapoel Beer Sheva
Hapoel Beer Sheva
3 : 1
Lugano
Lugano
Cukaricki
Cukaricki
4 : 1
Twente
Twente
Petrocub
Petrocub
1 : 2
Feherver FC
Feherver FC
Djurgarden
Djurgarden
3 : 1
Sepsi
Sepsi
Basel
Basel
3(2) : 1(1)
Brondby
Brondby
Panathinaikos
Panathinaikos
1 : 1
Slavia Prague
Slavia Prague
CS U. Craiova
CS U. Craiova
3 : 0
FK Zorya Luhansk
FK Zorya Luhansk
FC Steaua Bucuresti
FC Steaua Bucuresti
1 : 0
DAC Dunajska Streda
DAC Dunajska Streda
Antwerp
Antwerp
2 : 0
Lillestrom
Lillestrom
Basaksehir
Basaksehir
3 : 0
Breidablik
Breidablik
Hamrun
Hamrun
1(1) : 3(2)
Levski
Levski
Aris
Aris
2 : 1
Maccabi Tel Aviv
Maccabi Tel Aviv
Sligo Rovers
Sligo Rovers
1 : 0
Viking
Viking
Hibernians
Hibernians
1 : 3
Rigas
Rigas
Anderlecht
Anderlecht
3 : 0
Paide
Paide
Klaksvik
Klaksvik
2(2) : 2(1)
KF Ballkani
KF Ballkani
Shkendija
Shkendija
1(1) : 2(1)
AIK
AIK
Lech Poznan
Lech Poznan
4(2) : 1(1)
Vikingur Reykjavik
Vikingur Reykjavik
Rapid Vienna
Rapid Vienna
2(1) : 0(0)
Neftci Baku
Neftci Baku
St. Patricks
St. Patricks
0 : 2
CSKA Sofia
CSKA Sofia
Young Boys
Young Boys
3 : 0
KuPS
KuPS
AZ Alkmaar
AZ Alkmaar
7 : 0
Dundee Utd
Dundee Utd
Kisvarda
Kisvarda
2 : 1
Molde
Molde
Gil Vicente
Gil Vicente
4 : 0
Riga FC
Riga FC