Panathinaikos - Slavia Prague : Europa Conference League - Football

Panathinaikos - Slavia Prague

Football

Europa Conference League

Referee: Bankes P. (Eng)
  Panathinaikos
11 Aug
Finished

1:1

Slavia Prague  

First leg

Europa Conference League
Share with Friends

Panathinaikos

1:1

Slavia Prague

4-3-3
4-1-4-1

Lineups
6
Alexandropoulos S.
Oscar Dorley
19
91
Alberto Brignoli (G)
David Doudera
21
22
Aitor Cantalapiedra
Tomas Holes (C)
3
16
Adam Gnezda Cerin
Taras Kacharaba
30
3
Juan Carlos
Ondrej Lingr
32
27
Kotsiras G.
Mandous A. (G)
28
23
Hordur Bjorvin Magnusson
Peter Olayinka
9
4
Ruben Perez
Ousou A.
4
5
Bart Schenkeveld (C)
Ivan Schranz
26
9
Andraz Sporar
Christ Junior Tiehi
5
2
Vagiannidis G.
Ibrahim Traore
27

Substitutes
10
Carlitos Lopez
Jurasek M.
35
90
Frroku L.
Vaclav Jurecka
15
11
Ganea C.
Ondrej Kolar (G)
1
7
Ioannidis F.
Kricfalusi O.
41
99
Kampetsis A.
Lukas Masopust
8
21
Kourbelis D.
Petr Sevcik
23
12
Lontigkin G. (G)
Sirotnik J.
34
44
Poungouras A.
Sor Y.
20
14
Sanchez F.
Stanislav Tecl
11
71
Sardelis I.
Usor M.
16
31
Zvonimir Sarlija
Valenta M.
29
24
Sideras G.

Coaches
Jovanovic I.
Jindrich Trpisovsky
# Player Team G A
1. . Mikael Ishak Lech Poznan 3 2
2. . Baena A. Villarreal 3 0
2. . Diabate F. Partizan 3 0
2. . Jan Kalabiska Slovacko 3 0
5. . Dani de Wit AZ Alkmaar 2 1
5. . Michal Skoras Lech Poznan 2 1
5. . Peter Olayinka Slavia Prague 2 1
5. . Artem Dovbyk Dnipro-1 2 1
9. . Artak Dashyan Pyunik Yerevan 2 0
9. . Wouter Burger Basel 2 0
9. . Dejan Ljubicic FC Koln 2 0
9. . Vadis Odjidja-Ofoe Gent 2 0
9. . Kristoffer Velde Lech Poznan 2 0
9. . Gurler S. Basaksehir 2 0
15. . Armend Thaci KF Ballkani 1 1
15. . Sugawara Y. AZ Alkmaar 1 1
15. . Rubchynskyi V. Dnipro-1 1 1
15. . Ndayishimiye Y. Basaksehir 1 1
15. . Jose Morales Villarreal 1 1
15. . Lukas Masopust Slavia Prague 1 1
3 Aug
Wednesday
Riga FC
Riga FC
1 : 1
Gil Vicente
Gil Vicente
Viborg
Viborg
3 : 0
B36 Torshavn
B36 Torshavn
Wolfsberger AC
Wolfsberger AC
0 : 0
Gzira United
Gzira United
DAC Dunajska Streda
DAC Dunajska Streda
0 : 1
FC Steaua Bucuresti
FC Steaua Bucuresti
4 Aug
Thursday
KuPS
KuPS
0 : 2
Young Boys
Young Boys
Rigas
Rigas
1 : 1
Hibernians
Hibernians
Trnava
Trnava
0 : 2
Rakow
Rakow
Paide
Paide
0 : 2
Anderlecht
Anderlecht
Molde
Molde
3 : 0
Kisvarda
Kisvarda
Shakhtyor Soligorsk
Shakhtyor Soligorsk
0 : 0
CFR Cluj
CFR Cluj
Viking
Viking
5 : 1
Sligo Rovers
Sligo Rovers
Slavia Prague
Slavia Prague
2 : 0
Panathinaikos
Panathinaikos
Neftci Baku
Neftci Baku
2 : 1
Rapid Vienna
Rapid Vienna
CSKA Sofia
CSKA Sofia
0 : 1
St. Patricks
St. Patricks
Lillestrom
Lillestrom
1 : 3
Antwerp
Antwerp
AIK
AIK
1 : 1
Shkendija
Shkendija
Maccabi Tel Aviv
Maccabi Tel Aviv
2 : 0
Aris
Aris
APOEL
APOEL
1 : 0
Kyzylzhar
Kyzylzhar
Levski
Levski
0 : 1
Hamrun
Hamrun
FK Zorya Luhansk
FK Zorya Luhansk
1 : 0
CS U. Craiova
CS U. Craiova
Twente
Twente
1 : 3
Cukaricki
Cukaricki
Lugano
Lugano
0 : 2
Hapoel Beer Sheva
Hapoel Beer Sheva
Vaduz
Vaduz
1 : 1
Konyaspor
Konyaspor
KF Ballkani
KF Ballkani
3 : 2
Klaksvik
Klaksvik
Sepsi
Sepsi
1 : 3
Djurgarden
Djurgarden
Brondby
Brondby
1 : 0
Basel
Basel
Breidablik
Breidablik
1 : 3
Basaksehir
Basaksehir
Vikingur Reykjavik
Vikingur Reykjavik
1 : 0
Lech Poznan
Lech Poznan
Feherver FC
Feherver FC
5 : 0
Petrocub
Petrocub
Hajduk Split
Hajduk Split
3 : 1
Guimaraes
Guimaraes
Zrinjski
Zrinjski
1 : 0
Tobol
Tobol
Dundee Utd
Dundee Utd
1 : 0
AZ Alkmaar
AZ Alkmaar
9 Aug
Tuesday
Gzira United
Gzira United
0 : 4
Wolfsberger AC
Wolfsberger AC
B36 Torshavn
B36 Torshavn
1 : 2
Viborg
Viborg
10 Aug
Wednesday
Guimaraes
Guimaraes
1 : 0
Hajduk Split
Hajduk Split
11 Aug
Thursday
Kyzylzhar
Kyzylzhar
0 : 0
APOEL
APOEL
Tobol
Tobol
1 : 1
Zrinjski
Zrinjski
Rakow
Rakow
1 : 0
Trnava
Trnava
Konyaspor
Konyaspor
2 : 4
Vaduz
Vaduz
Hapoel Beer Sheva
Hapoel Beer Sheva
3 : 1
Lugano
Lugano
Cukaricki
Cukaricki
4 : 1
Twente
Twente
Petrocub
Petrocub
1 : 2
Feherver FC
Feherver FC
Basel
Basel
3(2) : 1(1)
Brondby
Brondby
Djurgarden
Djurgarden
3 : 1
Sepsi
Sepsi
CFR Cluj
CFR Cluj
1 : 0
Shakhtyor Soligorsk
Shakhtyor Soligorsk
Panathinaikos
Panathinaikos
1 : 1
Slavia Prague
Slavia Prague
Antwerp
Antwerp
2 : 0
Lillestrom
Lillestrom
CS U. Craiova
CS U. Craiova
3 : 0
FK Zorya Luhansk
FK Zorya Luhansk
FC Steaua Bucuresti
FC Steaua Bucuresti
1 : 0
DAC Dunajska Streda
DAC Dunajska Streda
Basaksehir
Basaksehir
3 : 0
Breidablik
Breidablik
Klaksvik
Klaksvik
2(2) : 2(1)
KF Ballkani
KF Ballkani
Shkendija
Shkendija
1(1) : 2(1)
AIK
AIK
Hamrun
Hamrun
1(1) : 3(2)
Levski
Levski
Sligo Rovers
Sligo Rovers
1 : 0
Viking
Viking
Anderlecht
Anderlecht
3 : 0
Paide
Paide
Hibernians
Hibernians
1 : 3
Rigas
Rigas
Aris
Aris
2 : 1
Maccabi Tel Aviv
Maccabi Tel Aviv
Rapid Vienna
Rapid Vienna
2(1) : 0(0)
Neftci Baku
Neftci Baku
Lech Poznan
Lech Poznan
4(2) : 1(1)
Vikingur Reykjavik
Vikingur Reykjavik
St. Patricks
St. Patricks
0 : 2
CSKA Sofia
CSKA Sofia
Gil Vicente
Gil Vicente
4 : 0
Riga FC
Riga FC
AZ Alkmaar
AZ Alkmaar
7 : 0
Dundee Utd
Dundee Utd
Young Boys
Young Boys
3 : 0
KuPS
KuPS
Kisvarda
Kisvarda
2 : 1
Molde
Molde