Football
Chile

Segunda Division

Pick team
| |
30 Jun
12 May
Info - Segunda Division
× Info! Use Country / TV Station option to define your local stations.
Segunda Division - Next games live on TV
7 Aug
Sunday
D. Concepcion
D. Concepcion
16:00
General Velasquez
General Velasquez
13 Aug
Saturday
San Antonio Unido
San Antonio Unido
15:00
D. Concepcion
D. Concepcion
Ind. Cauquenes
Ind. Cauquenes
15:00
Valdivia
Valdivia
San Marcos de Arica
San Marcos de Arica
21:00
Trasandino
Trasandino
14 Aug
Sunday
Real San Joaquin
Real San Joaquin
15:00
Lautaro
Lautaro
Iberia
Iberia
15:00
Rodelindo
Rodelindo
Limache
Limache
16:00
General Velasquez
General Velasquez
20 Aug
Saturday
Real San Joaquin
Real San Joaquin
15:00
Iberia
Iberia
San Antonio Unido
San Antonio Unido
15:00
Limache
Limache
Trasandino
Trasandino
16:00
Ind. Cauquenes
Ind. Cauquenes
21 Aug
Sunday
General Velasquez
General Velasquez
15:00
Valdivia
Valdivia
D. Concepcion
D. Concepcion
15:00
San Marcos de Arica
San Marcos de Arica
Lautaro
Lautaro
16:00
Rodelindo
Rodelindo
27 Aug
Saturday
Limache
Limache
16:00
Real San Joaquin
Real San Joaquin
San Marcos de Arica
San Marcos de Arica
21:00
General Velasquez
General Velasquez
28 Aug
Sunday
Ind. Cauquenes
Ind. Cauquenes
15:00
Lautaro
Lautaro
Valdivia
Valdivia
15:30
D. Concepcion
D. Concepcion
Iberia
Iberia
15:30
Trasandino
Trasandino
29 Aug
Monday
Rodelindo
Rodelindo
18:00
San Antonio Unido
San Antonio Unido
11 Sep
Sunday
San Marcos de Arica
San Marcos de Arica
16:00
Iberia
Iberia
P W D L Goals PTS
1 San Marcos de Arica 16 10 2 4 27:11 32
2 Trasandino 16 7 5 4 20:13 26
3 Valdivia 16 8 2 6 22:16 26
4 General Velasquez 15 8 2 5 20:16 26
5 Iberia 16 5 6 5 13:12 21
6 D. Concepcion 15 5 5 5 16:17 20
7 San Antonio Unido 16 5 5 6 15:17 20
8 Rodelindo 16 4 7 5 20:16 19
9 Real San Joaquin 15 6 1 8 17:26 19
10 Lautaro 16 6 1 9 19:29 19
11 Limache 16 4 6 6 19:24 17
12 Ind. Cauquenes 15 4 2 9 12:23 14
# Player Team G A
1. . Monroy B. San Marcos de Arica 8 0
2. . Ruiz L. Real San Joaquin 7 0
3. . Cuellar D. Lautaro 6 0
3. . Diego Vallejos Ind. Cauquenes 6 0
5. . Villablanca M. General Velasquez 5 0
5. . Pinilla I. Iberia 5 0
5. . Nahuel Donadell San Marcos de Arica 5 0
8. . Silva J. Lautaro 4 0
8. . Santos X. Valdivia 4 0
8. . Lopez A. General Velasquez 4 0
8. . Cristian Rodrigo Gonzalez Gallegos Valdivia 4 0
8. . Cadogan S. Limache 4 0
8. . Auzmendi R. San Marcos de Arica 4 0
14. . Araya B. Trasandino 3 0
14. . Barrera N. Real San Joaquin 3 0
14. . Bolanos A. D. Concepcion 3 0
14. . Emiliano Bonfigli Valdivia 3 0
14. . Vargas C. D. Concepcion 3 0
14. . Valenzuela C. San Marcos de Arica 3 0
14. . Toro H. Limache 3 0
13 Aug
Saturday
San Antonio Unido
San Antonio Unido
15:00
D. Concepcion
D. Concepcion
Ind. Cauquenes
Ind. Cauquenes
15:00
Valdivia
Valdivia
San Marcos de Arica
San Marcos de Arica
21:00
Trasandino
Trasandino
14 Aug
Sunday
Iberia
Iberia
15:00
Rodelindo
Rodelindo
Real San Joaquin
Real San Joaquin
15:00
Lautaro
Lautaro
Limache
Limache
16:00
General Velasquez
General Velasquez