Football
Sweden

Superettan

Pick team
2 Apr
30 Nov
Info - Superettan
× Info! Use Country / TV Station option to define your local stations.
Superettan - Next games live on TV
9 Jul
Saturday
Brommapojkarna
Brommapojkarna
07:00
Dalkurd
Dalkurd
Norrby
Norrby
09:00
Vasteras SK
Vasteras SK
10 Jul
Sunday
Jonkopings
Jonkopings
07:00
Ostersunds
Ostersunds
Utsiktens
Utsiktens
09:00
Osters
Osters
Skovde AIK
Skovde AIK
11:00
Orgryte
Orgryte
11 Jul
Monday
Brage
Brage
13:00
AFC Eskilstuna
AFC Eskilstuna
12 Jul
Tuesday
Orebro
Orebro
13:00
Trelleborgs
Trelleborgs
Landskrona
Landskrona
13:00
Halmstad
Halmstad
16 Jul
Saturday
Skovde AIK
Skovde AIK
09:00
Brage
Brage
Dalkurd
Dalkurd
09:00
Orebro
Orebro
Ostersunds
Ostersunds
11:00
Osters
Osters
17 Jul
Sunday
Vasteras SK
Vasteras SK
07:00
Landskrona
Landskrona
Halmstad
Halmstad
09:00
Utsiktens
Utsiktens
18 Jul
Monday
AFC Eskilstuna
AFC Eskilstuna
13:00
Trelleborgs
Trelleborgs
19 Jul
Tuesday
Norrby
Norrby
13:00
Jonkopings
Jonkopings
Orgryte
Orgryte
13:00
Brommapojkarna
Brommapojkarna
23 Jul
Saturday
Brage
Brage
09:00
Halmstad
Halmstad
Landskrona
Landskrona
09:00
Ostersunds
Ostersunds
Jonkopings
Jonkopings
11:00
Dalkurd
Dalkurd
24 Jul
Sunday
Brommapojkarna
Brommapojkarna
07:00
Norrby
Norrby
P W D L Goals PTS
1 Halmstad 12 8 2 2 25:11 26
2 Brage 12 7 3 2 24:11 24
3 Utsiktens 12 7 2 3 24:14 23
4 AFC Eskilstuna 12 7 0 5 29:21 21
5 Trelleborgs 12 6 3 3 20:17 21
6 Skovde AIK 12 6 3 3 18:16 21
7 Osters 12 6 2 4 20:15 20
8 Brommapojkarna 12 5 3 4 24:22 18
9 Landskrona 12 4 5 3 18:19 17
10 Orebro 12 5 1 6 11:15 16
11 Norrby 12 4 2 6 10:15 14
12 Vasteras SK 12 3 4 5 16:24 13
13 Dalkurd 12 3 2 7 12:18 11
14 Orgryte 12 1 5 6 16:24 8
15 Jonkopings 12 2 2 8 19:28 8
16 Ostersunds 12 1 3 8 8:24 6
# Player Team G A
1. . Muhsin A. AFC Eskilstuna 10 2
2. . Cooper Love J. Skovde AIK 9 2
3. . Ajdin Zeljkovic Orgryte 8 1
4. . Granath V. Vasteras SK 7 1
5. . Pettersson O. Brommapojkarna 6 3
6. . Karl Bohm Utsiktens 5 3
7. . Olsson L. Landskrona 5 2
7. . Persson J. Brage 5 2
9. . Vasic N. Brommapojkarna 5 1
9. . Offia H. Trelleborgs 5 1
9. . Adam Bergmark-Wiberg Osters 5 1
9. . Arian Kabashi Dalkurd 5 1
13. . Baffo J. Halmstad 5 0
13. . Johansson A. Halmstad 5 0
15. . Alsanati A. AFC Eskilstuna 4 4
16. . Arvidsson J. Brage 4 2
17. . Egnell A. Landskrona 4 1
18. . Sargon Abraham Orgryte 4 0
18. . Boman M. Halmstad 4 0
20. . Holm S. Brommapojkarna 3 5
9 Jul
Saturday
Brommapojkarna
Brommapojkarna
07:00
Dalkurd
Dalkurd
Norrby
Norrby
09:00
Vasteras SK
Vasteras SK
10 Jul
Sunday
Jonkopings
Jonkopings
07:00
Ostersunds
Ostersunds
Utsiktens
Utsiktens
09:00
Osters
Osters
Skovde AIK
Skovde AIK
11:00
Orgryte
Orgryte
11 Jul
Monday
Brage
Brage
13:00
AFC Eskilstuna
AFC Eskilstuna
12 Jul
Tuesday
Orebro
Orebro
13:00
Trelleborgs
Trelleborgs
Landskrona
Landskrona
13:00
Halmstad
Halmstad