Football
Ecuador

Serie A

Pick team
| | |
10 Jul
2 Dec
Info - Serie A
× Info! Use Country / TV Station option to define your local stations.
Serie A - Next games live on TV
10 Jul
Sunday
Macara
Macara
16:00
Emelec
Emelec
Orense
Orense
16:00
Macara
Macara
Aucas
Aucas
16:00
Orense
Orense
Emelec
Emelec
16:00
Independiente del Valle
Independiente del Valle
Nueve de Octubre
Nueve de Octubre
16:00
Tecnico U.
Tecnico U.
Barcelona SC
Barcelona SC
16:00
Delfin
Delfin
Guayaquil City
Guayaquil City
16:00
Universidad Catolica
Universidad Catolica
Universidad Catolica
Universidad Catolica
16:00
Mushuc Runa
Mushuc Runa
Deportivo Cuenca
Deportivo Cuenca
16:00
Guayaquil City
Guayaquil City
LDU Quito
LDU Quito
16:00
Deportivo Cuenca
Deportivo Cuenca
Tecnico U.
Tecnico U.
16:00
Barcelona SC
Barcelona SC
Gualaceo
Gualaceo
16:00
LDU Quito
LDU Quito
Mushuc Runa
Mushuc Runa
16:00
Nueve de Octubre
Nueve de Octubre
Cumbaya
Cumbaya
16:00
Gualaceo
Gualaceo
Independiente del Valle
Independiente del Valle
16:00
Cumbaya
Cumbaya
Delfin
Delfin
16:00
Aucas
Aucas
17 Jul
Sunday
Mushuc Runa
Mushuc Runa
16:00
Tecnico U.
Tecnico U.
Aucas
Aucas
16:00
Independiente del Valle
Independiente del Valle
Orense
Orense
16:00
Cumbaya
Cumbaya
Barcelona SC
Barcelona SC
16:00
Nueve de Octubre
Nueve de Octubre
P W D L Goals PTS
1 Universidad Catolica 0 0 0 0 0:0 0
2 LDU Quito 0 0 0 0 0:0 0
3 Deportivo Cuenca 0 0 0 0 0:0 0
4 Tecnico U. 0 0 0 0 0:0 0
5 Macara 0 0 0 0 0:0 0
6 Emelec 0 0 0 0 0:0 0
7 Barcelona SC 0 0 0 0 0:0 0
8 Independiente del Valle 0 0 0 0 0:0 0
9 Aucas 0 0 0 0 0:0 0
10 Mushuc Runa 0 0 0 0 0:0 0
11 Guayaquil City 0 0 0 0 0:0 0
12 Delfin 0 0 0 0 0:0 0
13 Gualaceo 0 0 0 0 0:0 0
14 Orense 0 0 0 0 0:0 0
15 Nueve de Octubre 0 0 0 0 0:0 0
16 Cumbaya 0 0 0 0 0:0 0
# Player Team G A
1. . Bauman J. Independiente del Valle 25 6
2. . Jhon Cifuentes Delfin 17 3
3. . Alzugaray L. Universidad Catolica 15 3
4. . Dorregaray D. Deportivo Cuenca 14 2
5. . Fydriszewski F. Aucas 12 5
6. . Fajardo J. Nueve de Octubre 12 1
7. . Joao Joshima Rojas Lopez Emelec 10 4
8. . Barcelo F. Emelec 10 3
9. . Jhonny Raul Quinonez Ruiz Aucas 10 2
10. . A Manta 10 1
11. . Miguel Enrique Parrales Vera Guayaquil City 9 3
12. . Amarilla L. LDU Quito 9 2
12. . Alejandro Cabeza Emelec 9 2
14. . Figueroa V. Aucas 8 10
15. . Danny Luna Nueve de Octubre 8 7
16. . Gonzalo Mastriani Barcelona SC 8 4
17. . Martinez E. Barcelona SC 8 3
18. . Sebastian Rodriguez Emelec 8 2
19. . Ayovi J. Olmedo 8 1
20. . Janner Hitcler Corozo Alman Delfin 7 7
10 Jul
Sunday
Macara
Macara
16:00
Emelec
Emelec
Aucas
Aucas
16:00
Orense
Orense
Nueve de Octubre
Nueve de Octubre
16:00
Tecnico U.
Tecnico U.
Barcelona SC
Barcelona SC
16:00
Delfin
Delfin
Universidad Catolica
Universidad Catolica
16:00
Mushuc Runa
Mushuc Runa
Deportivo Cuenca
Deportivo Cuenca
16:00
Guayaquil City
Guayaquil City
Gualaceo
Gualaceo
16:00
LDU Quito
LDU Quito
Independiente del Valle
Independiente del Valle
16:00
Cumbaya
Cumbaya