Svetovno prvenstvo v kolesarstvu | Kolesarstvo

Svetovno prvenstvo v kolesarstvu

Info
Nedelja, 09-25-2022
267 km | 3945 m | Hribovita
Štart: 20:15 | Zaključek: 01:30
V nedeljo bo na Svetovnem prvenstvu v kolesarstvu še cestna dirka za člane. V slovenski reprezentanci bo na dirki nastopilo šest kolesarjev. Tadeju Pogačarju bodo pomagali Domen Novak, ki bo v prihodnji sezoni tudi njegov moštveni kolega, Jan Polanc, Jaka Primožič, David Per in Jan Tratnik.
Svetovno prvenstvo v cestnem kolesarstvu lahko spremljate na TV SLO 2.
Zadnji video povzetki
Wollongong 2022 UCI Road World Championships - Elite Men's Race Highlights
25 sep | Eurosport
Men Junior Road Race Highlights | 2022 UCI Road World Championships
23 sep | UCI
Massive Upset | World Championships 2022 Time Trial | Lanterne Rouge x Zwift
18 sep | Lanterne Rouge Cycling Podcast
Men Elite ITT Highlights | 2021 UCI Road World Championships
20 sep | UCI
2020 UCI Road World Championships - Day 4 Highlights | Cycling | Eurosport
27 sep | Eurosport
UCI Road World Championships - TT Elite Men Highlights | Cycling | Eurosport
25 sep | Eurosport
Prikaži še ostale (+5)
Deli s prijatelji
# Ime
1. Remco Evenepoel
06:16:08
2. Christophe Laporte
+ 02:21
3. Michael Matthews
+ 02:21
4. Wout van Aert
+ 02:21
5. Matteo Trentin
+ 02:21
6. Alexander Kristoff
+ 02:21
7. Peter Sagan
+ 02:21
8. Alberto Bettiol
+ 02:21
9. Ethan Hayter
+ 02:21
10. Mattias Skjelmose Jensen
+ 02:21
11. Iván García Cortina
+ 02:21
12. Jan Tratnik
+ 02:21
13. Lorenzo Rota
+ 02:21
14. Ben Tulett
+ 02:21
15. Mikkel Honore
+ 02:21
16. Rasmus Tiller
+ 02:21
17. Mauro Schmid
+ 02:21
18. Neilson Powless
+ 02:21
19. Tadej Pogacar
+ 02:21
20. Stefan Küng
+ 02:21
21. Kevin Geniets
+ 02:21
22. Romain Bardet
+ 02:21
23. Attila Valter
+ 02:21
24. Alexey Lutsenko
+ 02:21
25. Bauke Mollema
+ 02:21
26. Benoît Cosnefroy
+ 02:21
27. Dylan van Baarle
+ 02:21
28. Pascal Eenkhoorn
+ 02:21
29. Valentin Madouas
+ 02:31
30. Jan Polanc
+ 02:31

Argentina (1/1)

Eduardo Sepúlveda ARG

Australia (8/1)

Nick Schultz AUS
Luke Plapp AUS
Ben O'connor AUS
Michael Matthews AUS
Jai Hindley AUS
Heinrich Haussler AUS
Luke Durbridge AUS
Simon Clarke AUS

Austria (4/1)

Lukas Pöstlberger AUT
Sebastian Schönberger AUT
Felix Gall AUT
Tobias Bayer AUT

Belgium (8/1)

Jasper Stuyven BEL
HOOYDONCK Nathan Van BEL
Yves Lampaert BEL
Quinten Hermans BEL
Stan Dewulf BEL
Pieter Serry BEL
Remco Evenepoel BEL
AERT Wout Van BEL

Canada (4/1)

Nickolas Zukowsky CAN
Derek Gee CAN
Matteo Dal-cin CAN
Pier-André Coté CAN

Colombia (6/1)

Nairo Quintana COL
Wilson Estiben Peña COL
Rodrigo Contreras COL
Harold Tejada COL
Juan Sebastián Molano COL
Sergio Higuita COL

Czech Republic (3/1)

Michael Kukrle CZE
Jan Hirt CZE
Zdeněk štybar CZE

Denmark (8/1)

Anthon Charmig DEN
JENSEN Mattias Skjelmose DEN
Alexander Kamp DEN
Michael Mørkøv DEN
Mikkel Frølich Honoré DEN
Jakob Fuglsang DEN
Magnus Cort DEN
Mikkel Bjerg DEN

Ecuador (1/1)

Jhonatan Narváez ECU

Eritrea (6/1)

Merhawi Kudus ERI
Natnael Tesfatsion ERI
Amanuel Ghebreigzabhier ERI
Metkel Eyob ERI
Henok Mulubrhan ERI
Biniam Girmay ERI

France (10/1)

Christophe Laporte FRA
Florian Sénéchal FRA
Quentin Pacher FRA
Rémi Cavagna FRA
Romain Bardet FRA
Pavel Sivakov FRA
Bruno Armirail FRA
Benoît Cosnefroy FRA
Julian Alaphilippe FRA
Valentin Madouas FRA

Germany (6/1)

Jonas Koch GER
Georg Zimmermann GER
Jannik Steimle GER
Miguel Heidemann GER
Nikias Arndt GER
Nico Denz GER

Great Britain Team (8/1)

Ethan Hayter GB
Ben Swift GB
Jake Stewart GB
Luke Rowe GB
Connor Swift GB
Ben Tulett GB
Fred Wright GB
Ben Turner GB

Greece (1/1)

Georgios Bouglas GRE

Hungary (1/1)

Attila Valter HUN

Italy (8/1)

Lorenzo Rota ITA
Samuele Battistella ITA
Davide Ballerini ITA
Andrea Bagioli ITA
Alberto Bettiol ITA
Matteo Trentin ITA
Edoardo Affini ITA
Matteo Sobrero ITA

Japan (1/1)

Yukiya Arashiro JPN

Kazakhstan (3/1)

Vadim Pronskiy KAZ
Yuriy Natarov KAZ
Alexey Lutsenko KAZ

Latvia (1/1)

Emīls Liepiņš LAT

Lithuania (1/1)

Venantas Lašinis LTU

Luxembourg (4/1)

Luc Wirtgen LUX
Kevin Geniets LUX
Colin Heiderscheid LUX
Bob Jungels LUX

Netherlands (8/1)

DER POEL Mathieu Van NED
Bauke Mollema NED
Wout Poels NED
Jan Maas NED
DER HOORN Taco Van NED
Daan Hoole NED
Pascal Eenkhoorn NED
BAARLE Dylan Van NED

New Zealand (1/1)

James Fouché NZL

Norway (6/1)

Sven Erik Bystrøm NOR
Alexander Kristoff NOR
Rasmus Tiller NOR
Anders Skaarseth NOR
Andreas Leknessund NOR
Tobias Foss NOR

Poland (3/1)

Maciej Bodnar POL
Łukasz Owsian POL
Stanisław Aniołkowski POL

Portugal (4/1)

Nelson Oliveira POR
Rui Oliveira POR
Ivo Oliveira POR
João Almeida POR

Slovakia (3/1)

Peter Sagan SVK
Matúš štoček SVK
Juraj Sagan SVK

Slovenia (6/1)

Jan Tratnik SLO
David Per SLO
Jaka Primožič SLO
Jan Polanc SLO
Domen Novak SLO
Tadej Pogačar SLO

South Africa (3/1)

Marc Oliver Pritzen RSA
Gustav Basson RSA
Daryl Impey RSA

Spain (8/1)

Urko Berrade SPA
Gotzon Martín SPA
Jesús Ezquerra SPA
Eduard Prades SPA
Roger Adrià SPA
Oier Lazkano SPA
Marc Soler SPA
CORTINA Iván García SPA

Switzerland (6/1)

Simon Pellaud SWI
Fabian Lienhard SWI
Mauro Schmid SWI
Stefan Küng SWI
Silvan Dillier SWI
Stefan Bissegger SWI

United States (5/1)

Keegan Swenson USA
Magnus Sheffield USA
Neilson Powless USA
Kyle Murphy USA
Scott Mcgill USA

Uzbekistan (1/1)

Muradjan Halmuratov
2022 UCI World Tour koledar
30 avg
4 sep
Dirka po Beneluksu
8 okt Dirka po Lomabardiji
13 okt
18 okt
Tour of Guangxi
11 sep Grand Prix Cycliste de Montreal
Tadej Pogačar UAE Team Emirates
9 sep Grand Prix Cycliste de Quebec
Benoit Cosnefroy AG2R Citroën
28 avg Bretonska klasika
Wout van Aert Jumbo-Visma
21 avg EuroEyes Cyclassics Hamburg
Marco Haller BORA-hansgrohe
19 avg
11 sep
Dirka po Španiji
Remco Evenepoel Quick-Step
30 jul Clasica Ciclista San Sebastian
Remco Evenepoel Quick-Step
30 jul
5 avg
Dirka po Poljski
Ethan Hayter INEOS Grenadiers
1 jul
24 jul
Dirka po Franciji
Jonas Vingegaard Jumbo-Visma
12 jun
19 jun
Dirka po Švici
Geraint Thomas INEOS Grenadiers
5 jun
12 jun
Kriterij Dauphine
Primoz Roglic Jumbo Visma
6 maj
29 maj
Dirka po Italiji
Jai Hindley BORA
1 maj Eschborn-Frankfurt
Sam Bennett BORA
26 apr
1 maj
Dirka po Romandiji
Aleksandr Vlasov BORA
24 apr
24 apr
Liège–Bastogne–Liège
Remco Evenepoel Quick-Step
20 apr Valonska puščica
Dylan Teuns Bahrain
17 apr Paris-Roubaix
Dylan van Baarle INEOS
10 apr Amstel Gold Race
Michal Kwiatkowski INEOS
4 apr
9 apr
Dirka po Baskiji
Daniel Felipe Martinez INEOS
3 apr Dirka po Flandriji
Mathieu van der Poel Alpecin-Fenix
30 mar Dwars door Vlaanderen
Mathieu van der Poel Alpecin-Fenix
27 mar Gent-Wevelgem
Biniam Girmay Intermarche
25 mar E3 BinckBank Classic
Wout van Aert Jumbo-Visma
23 mar Three Days of Bruges–De Panne
Tim Merlier Alpecin-Fenix
21 mar
27 mar
Dirka po Kataloniji
Sergio Higuita BORA
19 mar Milan – San Remo
Matej Mohorič Bahrain
7 mar
13 mar
Dirka od Tirenskega do Jadranskega morja
Tadej Pogacar UAE Team Emirates
6 mar
13 mar
Paris - Nice
Primoz Roglic Jumbo Visma
5 mar Strade Bianche
Tadej Pogacar UAE Team Emirates
26 feb Omloop Het Nieuwsblad
Wout van Aert Jumbo Visma
20 feb
26 feb
Dirka po Arabskih emiratih
Tadej Pogacar UAE Team Emirates
World Rankings - Individual (09-12-2022)
# Kolesar PTS
1. POGAČAR Tadej
UAE Team Emirates
4316
2. VAN AERT Wout
Team Jumbo-Visma
4151
3. ROGLIČ Primož
Team Jumbo-Visma
3600
4. VINGEGAARD Jonas
Team Jumbo-Visma
3073
5. EVENEPOEL Remco
QST
2759
6. VLASOV Aleksandr
Bora-Hansgrohe
2384
7. DE LIE Arnaud
Lotto Soudal
2081
8. KÜNG Stefan
Groupama-FDJ
1985
9. VAN DER POEL Mathieu
ADC
1962
10. YATES Adam
IGD
1943
11. KRISTOFF Alexander
Circus - Wanty Gobert
1804
12. HIGUITA GARCIA Sergio Andres
Bora-Hansgrohe
1710
13. BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA Peio
TBV
1696
14. VALVERDE Alejandro
Movistar Team
1677
15. GIRMAY Biniam
Circus - Wanty Gobert
1658
16. PHILIPSEN Jasper
ADC
1632
17. DEMARE Arnaud
Groupama-FDJ
1629
18. VAN BAARLE Dylan
IGD
1612
19. MARTINEZ POVEDA Daniel Felipe
IGD
1595
20. LAPORTE Christophe
Team Jumbo-Visma
1555
21. JAKOBSEN Fabio
QST
1538
22. ALAPHILIPPE Julian
QST
1537
23. HINDLEY Jai
Bora-Hansgrohe
1469
24. CARAPAZ Richard
IGD
1383
25. MERLIER Tim
ADC
1375
26. THOMAS Geraint
IGD
1329
27. HOFSTETTER Hugo
ARK
1297
28. GONÇALVES ALMEIDA Joao Pedro
UAE Team Emirates
1287
29. COSNEFROY Benoit
AG2R Citroën Team
1286
30. YATES Simon Philip
Team BikeExchange - Jayco
1253
31. HAYTER Ethan
IGD
1251
32. MOHORIC Matej
TBV
1250
33. ROTA Lorenzo
Circus - Wanty Gobert
1236
34. STUYVEN Jasper
Trek-Segafredo
1223
35. GAUDU David
Groupama-FDJ
1219
36. POWLESS Neilson
EFE
1195
37. PEDERSEN Mads
Trek-Segafredo
1189
38. MARTIN Guillaume
Cofidis
1188
39. HAIG Jack
TBV
1173
40. MATTHEWS Michael
Team BikeExchange - Jayco
1155
41. MADOUAS Valentin
Groupama-FDJ
1136
42. BENOOT Tiesj
Team Jumbo-Visma
1130
42. VAN POPPEL Danny
Bora-Hansgrohe
1130
44. TEUNS Dylan
IPT
1126
45. BARDET Romain
DSM
1105
46. MAS NICOLAU Enric
Movistar Team
1078
47. BARGUIL Warren
ARK
1066
48. KOOIJ Olav
Team Jumbo-Visma
1064
49. TRENTIN Matteo
UAE Team Emirates
1038
50. QUINTANA Nairo
ARK
1015
51. AYUSO PESQUERA Juan
UAE Team Emirates
1001
52. O'CONNOR Ben
AG2R Citroën Team
988
53. RODRIGUEZ CANO Carlos
IGD
975
54. CARUSO Damiano
TBV
973
55. WOODS Michael
IPT
972
55. HERMANS Quinten
Circus - Wanty Gobert
972
57. VAN GESTEL Dries
TEN
965
58. LANDA MEANA Mikel
TBV
960
59. HIRSCHI Marc
UAE Team Emirates
941
60. ULISSI Diego
UAE Team Emirates
937
61. NIZZOLO Giacomo
IPT
907
61. HUNDAHL Michael Valgren
EFE
907
63. MCNULTY Brandon
UAE Team Emirates
905
64. SENECHAL Florian
QST
871
65. MÄDER Gino
TBV
851
66. PIDCOCK Thomas
IGD
847
67. CAVENDISH Mark
QST
831
68. ARENSMAN Thymen
DSM
830
69. MEINTJES Louis
Circus - Wanty Gobert
828
70. GROENEWEGEN Dylan
Team BikeExchange - Jayco
815
71. CAMPENAERTS Victor
Lotto Soudal
809
72. COVI Alessandro
UAE Team Emirates
808
73. HERRADA Jesus
Cofidis
806
74. HIRT Jan
Circus - Wanty Gobert
799
75. THOMAS Benjamin
Cofidis
797
76. GANNA Filippo
IGD
789
77. MASNADA Fausto
QST
778
78. IZAGUIRRE INSAUSTI Ion
Cofidis
773
79. NIELSEN Magnus Cort
EFE
769
80. ARANBURU DEBA Alex
Movistar Team
764
81. WELLENS Tim
Lotto Soudal
756
82. MOLLEMA Bauke
Trek-Segafredo
753
83. ZINGLE Axel
Cofidis
752
84. JENSEN Mattias
Trek-Segafredo
751
85. SIMON Julien
TEN
750
86. SIVAKOV Pavel
IGD
741
87. WALSCHEID Maximilian Richard
Cofidis
731
88. LUTSENKO Alexey
Astana Qazaqstan Team
728
89. NIBALI Vincenzo
Astana Qazaqstan Team
721
90. BOUHANNI Nacer
ARK
708
91. LOUVEL Matis
ARK
702
92. VAN AVERMAET Greg
AG2R Citroën Team
683
93. DAINESE Alberto
DSM
682
94. FUGLSANG Jakob
IPT
679
95. SHEFFIELD Magnus
IGD
668
96. ALMEIDA GUERREIRO Ruben Antonio
EFE
662
97. TURGIS Anthony
TEN
661
98. ASGREEN Kasper
QST
653
98. PASQUALON Andrea
Circus - Wanty Gobert
653
100. CLARKE Simon
IPT
646