Football
Argentina

Primera B Nacional

Pick team
1 Mar
8 Dec
Info - Primera B Nacional
× Info! Use Country / TV Station option to define your local stations.
Primera B Nacional - Next games live on TV
22 Oct
Tomorrow
Club A. Guemes
Club A. Guemes
16:10
Santamarina
Santamarina
Ind. Rivadavia
Ind. Rivadavia
20:10
Atletico Rafaela
Atletico Rafaela
23 Oct
Saturday
Tristan Suarez
Tristan Suarez
14:00
Villa Dalmine
Villa Dalmine
All Boys
All Boys
14:30
Almagro
Almagro
Barracas Central
Barracas Central
14:30
Guillermo Brown
Guillermo Brown
CA Estudiantes
CA Estudiantes
14:30
Club Atletico Mitre
Club Atletico Mitre
Deportivo Moron
Deportivo Moron
16:10
Def. de Belgrano
Def. de Belgrano
Tigre
Tigre
18:10
Chacarita Juniors
Chacarita Juniors
Agropecuario
Agropecuario
20:10
Almirante Brown
Almirante Brown
24 Oct
Sunday
Quilmes
Quilmes
14:10
Nueva Chicago
Nueva Chicago
Gimnasia Jujuy
Gimnasia Jujuy
14:30
San Martín San Juan
San Martín San Juan
Deportivo Maipu
Deportivo Maipu
15:30
San Martin T.
San Martin T.
Alvarado
Alvarado
16:00
Atletico Atlanta
Atletico Atlanta
25 Oct
Monday
Instituto
Instituto
19:00
Brown Adrogue
Brown Adrogue
Estudiantes Rio Cuarto
Estudiantes Rio Cuarto
20:00
Deportivo Riestra
Deportivo Riestra
Temperley
Temperley
20:05
Belgrano
Belgrano
26 Oct
Tuesday
Ferro
Ferro
20:10
San Telmo
San Telmo
30 Oct
Saturday
Atletico Rafaela
Atletico Rafaela
14:30
All Boys
All Boys
Santamarina
Santamarina
14:30
Deportivo Moron
Deportivo Moron
Gimnasia Mendoza
Gimnasia Mendoza
14:30
Estudiantes Rio Cuarto
Estudiantes Rio Cuarto
Group A P W D L Goals PTS
1 Almirante Brown 28 16 7 5 35:24 55
2 Quilmes 28 15 6 7 41:30 51
3 San Martin T. 28 13 11 4 31:16 50
4 Tigre 28 13 9 6 40:22 48
5 Agropecuario 28 13 8 7 30:21 47
6 Belgrano 28 13 7 8 30:19 46
7 Gimnasia Mendoza 29 11 9 9 33:33 42
8 Atletico Atlanta 29 8 11 10 25:32 35
9 Deportivo Riestra 28 9 6 13 28:29 33
10 Club Atletico Mitre 29 8 9 12 33:37 33
11 Alvarado 28 9 6 13 23:27 33
12 Deportivo Maipu 28 9 5 14 23:33 32
13 CA Estudiantes 28 6 13 9 23:27 31
14 Temperley 28 7 10 11 22:31 31
15 Estudiantes Rio Cuarto 29 4 18 7 20:23 30
16 Chacarita Juniors 28 6 9 13 28:43 27
17 Nueva Chicago 28 4 8 16 20:38 20
Group B P W D L Goals PTS
1 Barracas Central 30 12 12 6 35:31 48
2 Ferro 30 11 12 7 36:26 45
3 Club A. Guemes 30 11 12 7 32:28 45
4 Ind. Rivadavia 30 10 14 6 39:36 44
5 Deportivo Moron 30 13 5 12 30:31 44
6 Brown Adrogue 30 11 10 9 35:33 43
7 Gimnasia Jujuy 30 10 12 8 29:27 42
8 Almagro 30 11 8 11 38:35 41
9 Def. de Belgrano 30 9 14 7 27:26 41
10 Tristan Suarez 30 10 9 11 41:41 39
11 All Boys 30 9 11 10 29:26 38
12 San Telmo 30 8 13 9 33:40 37
13 San Martín San Juan 30 8 11 11 36:34 35
14 Villa Dalmine 30 7 14 9 21:24 35
15 Instituto 30 7 14 9 29:35 35
16 Atletico Rafaela 30 8 10 12 29:31 34
17 Guillermo Brown 30 5 15 10 23:30 30
18 Santamarina 30 5 14 11 21:29 29
# Player Team G A
1. . Magnin P. Tigre 18 0
2. . Nicolas Servetto Almagro 13 0
3. . Claudio Bieler Atletico Rafaela 12 0
3. . Bruera F. Brown Adrogue 12 0
3. . Vegetti P. Belgrano 12 0
6. . Axel Rodriguez All Boys 11 0
7. . Brian Fernandez Ferro 10 0
7. . Cadenazzi F. Alvarado 10 0
9. . Acosta M. Brown Adrogue 9 0
9. . Blando B. Agropecuario 9 0
9. . Marcelo Luciano Estigarribia San Martin T. 9 0
9. . Rescaldani E. San Martín San Juan 9 0
9. . Suarez F. Gimnasia Jujuy 9 0
9. . Javier Velazquez San Telmo 9 0
9. . Vera S. Almirante Brown 9 0
9. . Zarate T. Deportivo Moron 9 0
17. . Acuna W. Deportivo Riestra 8 0
17. . Gimenez M. San Martín San Juan 8 0
17. . Alexis Dominguez Ansorena Tristan Suarez 8 0
17. . Colombini I. Atletico Atlanta 8 0
22 Oct
Tomorrow
Club A. Guemes
Club A. Guemes
16:10
Santamarina
Santamarina
Ind. Rivadavia
Ind. Rivadavia
20:10
Atletico Rafaela
Atletico Rafaela
23 Oct
Saturday
Tristan Suarez
Tristan Suarez
14:00
Villa Dalmine
Villa Dalmine
All Boys
All Boys
14:30
Almagro
Almagro
Barracas Central
Barracas Central
14:30
Guillermo Brown
Guillermo Brown
CA Estudiantes
CA Estudiantes
14:30
Club Atletico Mitre
Club Atletico Mitre
Deportivo Moron
Deportivo Moron
16:10
Def. de Belgrano
Def. de Belgrano
Tigre
Tigre
18:10
Chacarita Juniors
Chacarita Juniors
Agropecuario
Agropecuario
20:10
Almirante Brown
Almirante Brown
24 Oct
Sunday
Quilmes
Quilmes
14:10
Nueva Chicago
Nueva Chicago
Gimnasia Jujuy
Gimnasia Jujuy
14:30
San Martín San Juan
San Martín San Juan
Deportivo Maipu
Deportivo Maipu
15:30
San Martin T.
San Martin T.
Alvarado
Alvarado
16:00
Atletico Atlanta
Atletico Atlanta
25 Oct
Monday
Instituto
Instituto
19:00
Brown Adrogue
Brown Adrogue
Estudiantes Rio Cuarto
Estudiantes Rio Cuarto
20:00
Deportivo Riestra
Deportivo Riestra
Temperley
Temperley
20:05
Belgrano
Belgrano
26 Oct
Tuesday
Ferro
Ferro
20:10
San Telmo
San Telmo