Football
Italy

Serie C - Group B

Pick team
| | |
4 Sep
6 May
Info - Serie C - Group B
× Info! Use Country / TV Station option to define your local stations.
Serie C - Group B - Next games live on TV
9 Oct
Sunday
Gubbio
Gubbio
11:30
Rimini
Rimini
Reggiana
Reggiana
11:30
Ancona
Ancona
Imolese
Imolese
11:30
Recanatese
Recanatese
Lucchese
Lucchese
11:30
Torres
Torres
Vis Pesaro
Vis Pesaro
11:30
San Donato
San Donato
Montevarchi Calcio
Montevarchi Calcio
11:30
Carrarese
Carrarese
Alessandria
Alessandria
11:30
Pontedera
Pontedera
Fermana
Fermana
11:30
Entella
Entella
Olbia
Olbia
11:30
Fiorenzuola
Fiorenzuola
10 Oct
Monday
Siena
Siena
14:30
Cesena
Cesena
16 Oct
Sunday
San Donato
San Donato
08:30
Alessandria
Alessandria
Carrarese
Carrarese
08:30
Pontedera
Pontedera
Torres
Torres
08:30
Siena
Siena
Cesena
Cesena
08:30
Imolese
Imolese
Ancona
Ancona
08:30
Fermana
Fermana
Entella
Entella
08:30
Olbia
Olbia
Recanatese
Recanatese
08:30
Lucchese
Lucchese
Fiorenzuola
Fiorenzuola
08:30
Montevarchi Calcio
Montevarchi Calcio
Rimini
Rimini
08:30
Vis Pesaro
Vis Pesaro
Gubbio
Gubbio
08:30
Reggiana
Reggiana
P W D L Goals PTS
1 Siena 6 4 2 0 9:1 14
2 Gubbio 6 4 2 0 8:1 14
3 Fiorenzuola 6 4 0 2 9:3 12
4 Carrarese 6 4 0 2 11:8 12
5 Reggiana 6 4 0 2 10:7 12
6 Lucchese 6 3 1 2 9:6 10
7 Rimini 6 3 1 2 10:4 10
8 Vis Pesaro 6 2 3 1 5:6 9
9 Ancona 6 2 2 2 9:6 8
10 Cesena 6 2 2 2 6:6 8
11 Entella 6 2 2 2 5:6 8
12 Fermana 6 1 4 1 6:5 7
13 Torres 6 1 3 2 6:6 6
14 Olbia 6 1 3 2 1:4 6
15 San Donato 6 1 2 3 4:8 5
16 Montevarchi Calcio 6 1 2 3 4:10 5
17 Imolese 6 1 2 3 2:9 5
18 Pontedera 6 0 4 2 5:8 4
19 Recanatese 6 0 3 3 2:8 3
20 Alessandria 6 1 0 5 3:12 3
# Player Team G A
1. . Claudio Santini Rimini 6 0
2. . Alessandro Capello Carrarese 5 0
3. . Eric Lanini Reggiana 4 0
4. . Udoh P. Cesena 3 0
4. . Ruocco F. Torres 3 0
4. . Niccolo Giannetti Carrarese 3 0
4. . Francesco Fedato Vis Pesaro 3 0
4. . Disanto F. Siena 3 0
4. . Andrea Bianchimano Lucchese 3 0
10. . Gabriele Artistico Gubbio 2 0
10. . Alessandro Bianconi Ancona 2 0
10. . Davide Buglio Siena 2 0
10. . Giordani G. Montevarchi Calcio 2 0
10. . Mattia Morello Fiorenzuola 2 0
10. . Oneto E. Fiorenzuola 2 0
10. . Alberto Paloschi Siena 2 0
10. . Lorenzo Paolucci Ancona 2 0
10. . Michele Vano Rimini 2 0
10. . Ognjen Stijepovic Imolese 2 0
10. . Alberto Spagnoli Ancona 2 0
9 Oct
Sunday
Gubbio
Gubbio
11:30
Rimini
Rimini
Reggiana
Reggiana
11:30
Ancona
Ancona
Imolese
Imolese
11:30
Recanatese
Recanatese
Lucchese
Lucchese
11:30
Torres
Torres
Vis Pesaro
Vis Pesaro
11:30
San Donato
San Donato
Montevarchi Calcio
Montevarchi Calcio
11:30
Carrarese
Carrarese
Alessandria
Alessandria
11:30
Pontedera
Pontedera
Fermana
Fermana
11:30
Entella
Entella
Olbia
Olbia
11:30
Fiorenzuola
Fiorenzuola
10 Oct
Monday
Siena
Siena
14:30
Cesena
Cesena