Football
Germany

Regionalliga Nord

Pick team
5 Aug
22 May
Info - Regionalliga Nord
× Info! Use Country / TV Station option to define your local stations.
Regionalliga Nord - Next games live on TV
17 Sep
Saturday
Emden
Emden
08:00
Hildesheim
Hildesheim
30 Sep
Today
Hannover II
Hannover II
13:30
Hildesheim
Hildesheim
Lubeck
Lubeck
14:00
Delmenhorst
Delmenhorst
1 Oct
Tomorrow
SC Weiche-08
SC Weiche-08
07:30
Teutonia Ottensen
Teutonia Ottensen
Emden
Emden
08:00
Phonix Lubeck
Phonix Lubeck
Jeddeloh
Jeddeloh
10:00
St. Pauli II
St. Pauli II
2 Oct
Sunday
Norderstedt
Norderstedt
08:00
SV Werder Bremen II
SV Werder Bremen II
Bremer
Bremer
09:00
Holstein Kiel II
Holstein Kiel II
7 Oct
Friday
Lohne
Lohne
13:30
Jeddeloh
Jeddeloh
8 Oct
Saturday
SV Werder Bremen II
SV Werder Bremen II
08:00
Hamburger SV II
Hamburger SV II
BSV Rehden
BSV Rehden
09:00
SC Weiche-08
SC Weiche-08
Delmenhorst
Delmenhorst
10:00
TSV Havelse
TSV Havelse
9 Oct
Sunday
Holstein Kiel II
Holstein Kiel II
08:00
Hannover II
Hannover II
Phonix Lubeck
Phonix Lubeck
08:00
Bremer
Bremer
St. Pauli II
St. Pauli II
08:00
Norderstedt
Norderstedt
Teutonia Ottensen
Teutonia Ottensen
08:00
Lubeck
Lubeck
Drochtersen/Assel
Drochtersen/Assel
09:00
Hildesheim
Hildesheim
14 Oct
Friday
Hamburger SV II
Hamburger SV II
12:00
St. Pauli II
St. Pauli II
Jeddeloh
Jeddeloh
13:30
Delmenhorst
Delmenhorst
SC Weiche-08
SC Weiche-08
13:30
Drochtersen/Assel
Drochtersen/Assel
P W D L Goals PTS
1 Drochtersen/Assel 12 7 2 3 25:14 23
2 Lubeck 9 6 3 0 20:6 21
3 SC Weiche-08 10 6 1 3 19:12 19
4 Jeddeloh 9 5 3 1 20:13 18
5 Hamburger SV II 11 4 4 3 23:19 16
6 Hannover II 11 5 1 5 19:15 16
7 Hildesheim 10 4 4 2 16:14 16
8 Delmenhorst 10 4 3 3 17:16 15
9 SV Werder Bremen II 9 5 0 4 14:13 15
10 Holstein Kiel II 11 4 2 5 20:16 14
11 Phonix Lubeck 11 4 2 5 14:20 14
12 Lohne 10 4 1 5 18:19 13
13 BSV Rehden 11 3 4 4 13:14 13
14 Bremer 11 4 1 6 16:21 13
15 Teutonia Ottensen 10 3 3 4 15:17 12
16 Norderstedt 10 2 5 3 19:18 11
17 St. Pauli II 10 3 2 5 16:19 11
18 TSV Havelse 11 2 3 6 11:20 9
19 Emden 10 1 0 9 6:35 3
# Player Team G A
1. . Alexander Neumann Drochtersen/Assel 9 0
2. . Daouda Beleme Hamburger SV II 8 0
2. . Dimitrios Ferfelis Delmenhorst 8 0
2. . Moritz Gottel Hildesheim 8 0
2. . Saad Elias Norderstedt 8 0
6. . Christopher Kramer SC Weiche-08 6 0
7. . Pascal Steinwender Teutonia Ottensen 5 0
7. . Robin Muller St. Pauli II 5 0
7. . Lukowicz M. Teutonia Ottensen 5 0
7. . Evina F. Hannover II 5 0
7. . Felix Drinkuth Lubeck 5 0
12. . Marcel Cornils SC Weiche-08 4 0
12. . Michel Leon Hahn Jeddeloh 4 0
12. . Yannik Jaeschke TSV Havelse 4 0
12. . Momuluh T. Hannover II 4 0
12. . Moses Otuali Hamburger SV II 4 0
17. . Philipp Bargfrede SV Werder Bremen II 3 0
17. . Kling K. Bremer 3 0
17. . Niklas Kiene BSV Rehden 3 0
17. . Marek Janssen Lohne 3 0
23 Sep
Friday
Drochtersen/Assel
Drochtersen/Assel
2 : 0
Hannover II
Hannover II
24 Sep
Saturday
St. Pauli II
St. Pauli II
0 : 2
TSV Havelse
TSV Havelse
Delmenhorst
Delmenhorst
2 : 2
SC Weiche-08
SC Weiche-08
25 Sep
Sunday
Phonix Lubeck
Phonix Lubeck
3 : 1
Hamburger SV II
Hamburger SV II
Teutonia Ottensen
Teutonia Ottensen
1 : 1
BSV Rehden
BSV Rehden
Holstein Kiel II
Holstein Kiel II
7 : 0
Emden
Emden
Hildesheim
Hildesheim
0 : 4
Bremer
Bremer
19 Oct
Wednesday
SV Werder Bremen II
SV Werder Bremen II
13:00
Jeddeloh
Jeddeloh