Football
Europe

Europa League

Info - Europa League
× Info! Use Countries / Stations option to define your local stations.
Europa League - Next games live on TV
Aug 16
Thursday
K. Almaty
K. Almaty
14:00
Sigma Olomouc
Sigma Olomouc
Niedercorn
Niedercorn
15:00
Ufa
Ufa
AEK Larnaca
AEK Larnaca
15:30
Sturm Graz
Sturm Graz
HJK
HJK
16:00
NK Olimpija Ljubljana
NK Olimpija Ljubljana
FC Copenhagen
FC Copenhagen
16:30
CSKA Sofia
CSKA Sofia
CS U. Craiova
CS U. Craiova
16:30
RB Leipzig
RB Leipzig
Suduva
Suduva
17:00
Spartaks
Spartaks
Midtjylland
Midtjylland
17:00
TNS
TNS
Kukesi
Kukesi
17:00
Torpedo Kutaisi
Torpedo Kutaisi
Molde
Molde
17:00
Hibernian
Hibernian
APOEL
APOEL
17:00
H. Beer Sheva
H. Beer Sheva
Zenit Petersburg
Zenit Petersburg
17:00
Din. Minsk
Din. Minsk
Zalgiris
Zalgiris
17:00
Sevilla
Sevilla
CFR Cluj
CFR Cluj
17:00
Alashkert
Alashkert
Maccabi Tel Aviv
Maccabi Tel Aviv
17:30
Pyunik Yerevan
Pyunik Yerevan
Luzern
Luzern
17:30
Olympiakos Piraeus
Olympiakos Piraeus
Brest
Brest
17:45
Apollon
Apollon
LASK Linz
LASK Linz
17:45
Besiktas
Besiktas
Brondby
Brondby
18:00
Sp. Subotica
Sp. Subotica
Atalanta
Atalanta
18:00
Hapoel Haifa
Hapoel Haifa
Aug 7
Tuesday
Pyunik Yerevan
Pyunik Yerevan
0 : 0
Maccabi Tel Aviv
Maccabi Tel Aviv
Aug 9
Thursday
Ufa
Ufa
2 : 1
Niedercorn
Niedercorn
Spartaks
Spartaks
0 : 1
Suduva
Suduva
Alashkert
Alashkert
0 : 2
CFR Cluj
CFR Cluj
Hapoel Haifa
Hapoel Haifa
1 : 4
Atalanta
Atalanta
RB Leipzig
RB Leipzig
3 : 1
CS U. Craiova
CS U. Craiova
Torpedo Kutaisi
Torpedo Kutaisi
5 : 2
Kukesi
Kukesi
Sturm Graz
Sturm Graz
0 : 2
AEK Larnaca
AEK Larnaca
Sheriff Tiraspol
Sheriff Tiraspol
1 : 0
Valur
Valur
Ludogorets
Ludogorets
1 : 0
Zrinjski
Zrinjski
H. Beer Sheva
H. Beer Sheva
2 : 2
APOEL
APOEL
Trencin
Trencin
4 : 0
Feyenoord
Feyenoord
Sigma Olomouc
Sigma Olomouc
2 : 0
K. Almaty
K. Almaty
Mariupol
Mariupol
1 : 3
Bordeaux
Bordeaux
Din. Minsk
Din. Minsk
4 : 0
Zenit Petersburg
Zenit Petersburg
Apollon
Apollon
4 : 0
Brest
Brest
Jagiellonia
Jagiellonia
0 : 1
Gent
Gent
Nordsjaelland
Nordsjaelland
1 : 2
Partizan
Partizan
CSKA Sofia
CSKA Sofia
1 : 2
FC Copenhagen
FC Copenhagen
Vitesse
Vitesse
0 : 1
Basel
Basel
NK Olimpija Ljubljana
NK Olimpija Ljubljana
3 : 0
HJK
HJK
Genk
Genk
2 : 0
Lech Poznan
Lech Poznan
Besiktas
Besiktas
1 : 0
LASK Linz
LASK Linz
Basaksehir
Basaksehir
0 : 0
Burnley
Burnley
Olympiakos Piraeus
Olympiakos Piraeus
4 : 0
Luzern
Luzern
FK Zorya Luhansk
FK Zorya Luhansk
1 : 1
Braga
Braga
TNS
TNS
0 : 2
Midtjylland
Midtjylland
Sp. Subotica
Sp. Subotica
0 : 2
Brondby
Brondby
Sarpsborg 08
Sarpsborg 08
1 : 1
Rijeka
Rijeka
Rangers
Rangers
3 : 1
Maribor
Maribor
Hibernian
Hibernian
0 : 0
Molde
Molde
Hajduk Split
Hajduk Split
0 : 0
FC Steaua Bucuresti
FC Steaua Bucuresti
Cork City
Cork City
0 : 2
Rosenborg
Rosenborg
Legia
Legia
1 : 2
Dudelange
Dudelange
Slovan Bratislava
Slovan Bratislava
2 : 1
Rapid Vienna
Rapid Vienna
Sevilla
Sevilla
1 : 0
Zalgiris
Zalgiris
Aug 16
Thursday
K. Almaty
K. Almaty
14:00
Sigma Olomouc
Sigma Olomouc
Niedercorn
Niedercorn
15:00
Ufa
Ufa
AEK Larnaca
AEK Larnaca
15:30
Sturm Graz
Sturm Graz
HJK
HJK
16:00
NK Olimpija Ljubljana
NK Olimpija Ljubljana
CS U. Craiova
CS U. Craiova
16:30
RB Leipzig
RB Leipzig
FC Copenhagen
FC Copenhagen
16:30
CSKA Sofia
CSKA Sofia
CFR Cluj
CFR Cluj
17:00
Alashkert
Alashkert
Suduva
Suduva
17:00
Spartaks
Spartaks
Midtjylland
Midtjylland
17:00
TNS
TNS
Kukesi
Kukesi
17:00
Torpedo Kutaisi
Torpedo Kutaisi
APOEL
APOEL
17:00
H. Beer Sheva
H. Beer Sheva
Zenit Petersburg
Zenit Petersburg
17:00
Din. Minsk
Din. Minsk
Zalgiris
Zalgiris
17:00
Sevilla
Sevilla
Molde
Molde
17:00
Hibernian
Hibernian
Maccabi Tel Aviv
Maccabi Tel Aviv
17:30
Pyunik Yerevan
Pyunik Yerevan
Luzern
Luzern
17:30
Olympiakos Piraeus
Olympiakos Piraeus
LASK Linz
LASK Linz
17:45
Besiktas
Besiktas
Brest
Brest
17:45
Apollon
Apollon
Dudelange
Dudelange
18:00
Legia
Legia
Basel
Basel
18:00
Vitesse
Vitesse
Zrinjski
Zrinjski
18:00
Ludogorets
Ludogorets
Brondby
Brondby
18:00
Sp. Subotica
Sp. Subotica
Atalanta
Atalanta
18:00
Hapoel Haifa
Hapoel Haifa
Maribor
Maribor
18:15
Rangers
Rangers
Lech Poznan
Lech Poznan
18:15
Genk
Genk
Rapid Vienna
Rapid Vienna
18:30
Slovan Bratislava
Slovan Bratislava
Partizan
Partizan
18:30
Nordsjaelland
Nordsjaelland
Gent
Gent
18:30
Jagiellonia
Jagiellonia
Feyenoord
Feyenoord
18:30
Trencin
Trencin
FC Steaua Bucuresti
FC Steaua Bucuresti
18:30
Hajduk Split
Hajduk Split
Rijeka
Rijeka
18:45
Sarpsborg 08
Sarpsborg 08
Burnley
Burnley
18:45
Basaksehir
Basaksehir
Bordeaux
Bordeaux
18:45
Mariupol
Mariupol
Rosenborg
Rosenborg
18:45
Cork City
Cork City
Valur
Valur
19:00
Sheriff Tiraspol
Sheriff Tiraspol
Braga
Braga
19:30
FK Zorya Luhansk
FK Zorya Luhansk